Facebook
Šauļu jauno dabas pētnieku centra audzēkņi Lietuvā izmēģināja dažus SIA Gudragalvis un SIA Gudra Galva piedāvātos dabaszinātņu nozaru mācību līdzekļus un labprāt dalījās ar saviem novērojumiem.

ANATOMIJAS MODELIS, 27 cm (000627) var tik plaši piemērots teorijas pasniegšanai un audzēkņu sagatavošanai praktiskajiem uzdevumiem. Tas ir lielisks palīgmateriāls tēmu apgūšanai par veselīgu dzīvesveidu. Mazie bērni ir īpaši pārsteigti uzzinot, ka vēderā slēpjas visa kā tik daudz. Izārdot un atkal saliekot anatomijas modeli, bērni iemācās atšķirt galveno iekšējo orgānu funkcijas. Vecākiem skolēniem šis mācību līdzeklis ir lieliski piemērots, lai nostiprinātu zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi.

STETOSKOPS (000630) mudina bērnus interesēties par iekšējo orgānu darbību, palīdz novērtēt savu fizisko stāvokli, noder kā palīglīdzeklis tēmas apgūšanā par veselīgu dzīvesveidu. Ar to var veikt novērojumus un izmēģinājumus, - piemēram, mēģināt vienmērīgi ieelpot un izelpot četru sirds pukstu laikā u.tml. Gan lielajiem, gan mazajiem bērniem ir interesanti pētīt savu sirdsdarbību, un elpošanas skaņas, kuras mainās cilvēkam esot aktīvā vai miera stāvoklī, vai esot slimam.

Stetoskops kopā ar Anatomijas modeli noder veicot projektus vai pētot tēmu par skolēnu iespējamo nākotnes profesiju – ārsts.

OPTISKO INSTRUMENTU KOMPLEKTS (002089) sastāv no dažādiem palielināmajiem stikliņiem, plastmasas detaļām, statīva un citām detaļām, no kurām bērni var salikt tālskati, mikroskopu un teleskopu – praktiskas ierīces, kuras dod iespēju atklāt dažādus „mikro” un „makro” noslēpumus. Ierīču konstruēšana ir tāds kā „cietais rieksts”, kuru atrisinot, bērni iegūst gan radīšanas, gan atklāšanas prieku. Turklāt to izmantošana ļauj ērti un no pietuvināta skatu punkta priecāties par dabas brīnumiem.

SIA Gudra Galva piedāvā lielisku mācību līdzekli dabaszinātnes stundām IERĪCE KUKAIŅU PĒTĪŠANAI (000649), kura paredzēta gan pirmskolas, gan skolas vecuma bērniem. Projekta „Noslēpumainais mikrokosmoss: vienkārši un neticami atklājumi” laikā Šauļu jaunie dabas pētnieki izmēģināja šo ierīci, lai iepazītu lielisko mikrokosmosa pasauli.