Facebook

 

Lielisks palīgmateriāls uzdevumu pildīšanai! 

1 caurspīdīga uzdevumu mapīte un 1 notīrāms marķieris.
Tiek taupīts papīrs, jo uzdevuma lapa netiek ne nobružāta, ne sabojāta - pēc atbilžu pārbaudīšanas, uzrakstītos uzdevumus ir viegli notīrīt. Mapīte paredzēta standarta izmēra lapām: 24 x 34 cm.

 

 

Artec blocks” - jauna veida savienojami kubiņi (2 x 2 cm), (4 x 4 cm), kurus var savienot gan taisni, gan ik pa centimetram, tādējādi iegūstot, taisnu līniju. Vairāk iespēju reālām un īpaši izturīgām celtnēm. Konstruējot var spēlēt dažādas loģiskas un uzmanības spēles, apgūt matemātikas likumus un principus.

Pirmās bērnu grāmatiņas parasti ir piesātinātas ar dažādām ilustrācijām un zīmējumiem, kuri piesaista mazo uzmanību. Ar to palīdzību bērnā tiek veicinātas emociju un sajūtu izpaušana, jautāšana, diskutēšana un analizēšana.

Bērns valodu apgūst ne tikai dzirdot priekšā lasīto tekstu, bet gan arī, komentējot redzamos zīmējumus, un izdomādams tiem stāstu turpinājumus. Šajā ziņā tematiskie kartīšu krājumi ar ilustrācijām var būt pat pārāki par grāmatiņām. Ērtāk ir darboties ar kartītēm, nekā ar iesietām grāmatiņas lapām: kartītes var izlikt uz galda, demonstrēt statīvos, plauktiņos, sienas paklājiņos ar caurspīdīgām plēvveida kabatiņām, tās ir ērti apgriezt otrādi, likt pēc kādas konkrētas secības un visbeidzot spēles laikā ar tām var dalīties draugu starpā un veikt dažādus uzdevumus grupās.

Biezās kartona kartītes ir ne tikai izturīgas, bet tās ir arī ērti satvert ar mazo bērna rociņu. „Gudra Galva“ kartītēm piemīt izglītojošā loma: tās māca veidot secīgus stāstījumus, veicina radošumu, bagātina vārdiņu krājumu, attīsta loģisko domāšanu un vērīgumu, kā arī veido estētisko gaumi. Darbs ar kartītēm sevī ietver vairāk dinamikas, dažādību un rotaļīgus elementus. Turklāt tās, salīdzinot ar vienu bērnu grāmatiņu, piedāvā lielāku iespēju pašam veidot, konstruēt un turpināt pasakas vai katru reizi izdomāt savādākus stāstījumus.

Kartītes dažādos bērna izglītošanas procesu, un, saliktas ērtās kastītēs, tās tiešām neaizņems daudz vietas plauktiņā aiz grāmatiņas.

Šauļu jauno dabas pētnieku centra audzēkņi Lietuvā izmēģināja dažus SIA Gudragalvis un SIA Gudra Galva piedāvātos dabaszinātņu nozaru mācību līdzekļus un labprāt dalījās ar saviem novērojumiem.

ANATOMIJAS MODELIS, 27 cm (000627) var tik plaši piemērots teorijas pasniegšanai un audzēkņu sagatavošanai praktiskajiem uzdevumiem. Tas ir lielisks palīgmateriāls tēmu apgūšanai par veselīgu dzīvesveidu. Mazie bērni ir īpaši pārsteigti uzzinot, ka vēderā slēpjas visa kā tik daudz. Izārdot un atkal saliekot anatomijas modeli, bērni iemācās atšķirt galveno iekšējo orgānu funkcijas. Vecākiem skolēniem šis mācību līdzeklis ir lieliski piemērots, lai nostiprinātu zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi.

STETOSKOPS (000630) mudina bērnus interesēties par iekšējo orgānu darbību, palīdz novērtēt savu fizisko stāvokli, noder kā palīglīdzeklis tēmas apgūšanā par veselīgu dzīvesveidu. Ar to var veikt novērojumus un izmēģinājumus, - piemēram, mēģināt vienmērīgi ieelpot un izelpot četru sirds pukstu laikā u.tml. Gan lielajiem, gan mazajiem bērniem ir interesanti pētīt savu sirdsdarbību, un elpošanas skaņas, kuras mainās cilvēkam esot aktīvā vai miera stāvoklī, vai esot slimam.

Stetoskops kopā ar Anatomijas modeli noder veicot projektus vai pētot tēmu par skolēnu iespējamo nākotnes profesiju – ārsts.

OPTISKO INSTRUMENTU KOMPLEKTS (002089) sastāv no dažādiem palielināmajiem stikliņiem, plastmasas detaļām, statīva un citām detaļām, no kurām bērni var salikt tālskati, mikroskopu un teleskopu – praktiskas ierīces, kuras dod iespēju atklāt dažādus „mikro” un „makro” noslēpumus. Ierīču konstruēšana ir tāds kā „cietais rieksts”, kuru atrisinot, bērni iegūst gan radīšanas, gan atklāšanas prieku. Turklāt to izmantošana ļauj ērti un no pietuvināta skatu punkta priecāties par dabas brīnumiem.

SIA Gudra Galva piedāvā lielisku mācību līdzekli dabaszinātnes stundām IERĪCE KUKAIŅU PĒTĪŠANAI (000649), kura paredzēta gan pirmskolas, gan skolas vecuma bērniem. Projekta „Noslēpumainais mikrokosmoss: vienkārši un neticami atklājumi” laikā Šauļu jaunie dabas pētnieki izmēģināja šo ierīci, lai iepazītu lielisko mikrokosmosa pasauli.
Bērns jau no dzimšanas ar kustību un maņu orgānu palīdzību realizē savas svarīgākās vajadzības: vajadzību darboties un sadarboties, iepazīt un izzināt, kā arī vajadzību pēc pašizpausmes. Aktivitātes palīdz attīstīties gan fiziski, gan garīgi, tāpēc ir ļoti svarīgi tās veikt pareizi jau no pašas bērnības. Pie fiziskām aktivitātēm bērni tiek radināti pakāpeniski un sistemātiski, – mērķtiecīgi mācot viņiem ar vien sarežģītākas kustības un darbības. Fiziskās aktivitātes var tik padarītas pieņemamākas un interesantākas, ja tiek ņemta vērā bērna vēlme spēlēties. Turklāt pareizi izvēlētas spēles un līdzekļi veicinās atbilstošu bērna attīstību.

Trīsriteņi un skrejriteņi, iespējams, ir pirmie līdzekļi, kuri ļauj mazajam kustēties patstāvīgi. Braukāšana ar šiem līdzekļiem attīsta kustību koordināciju, prasmi orientēties telpā, stiprina gurnu locītavas, kāju un visa pārējā ķermeņa muskulatūru. Iemācīties braukt ar trīsriteni var mazais, kurš jau labi staigā, turklāt ar skrejriteni – bērni, kuri ir sasnieguši 2 līdz 3 gadu vecumu.
 
Gudra Galva izplata pasaulē atzītas kompānijas ITALTRIKE ražotos trīsriteņus un skrejriteņus, kuri atbilst starptautiskās kvalitātes un drošības standartiem. Izturīgi tērauda rāmji, gumijas riepas riteņi un augsta montēšanas kvalitāte garantē drošumu, ar ko ITALTRIKE produkti atšķiras no citiem līdzīgiem produktiem. Ar šiem trīsriteņiem un skrejriteņiem var braukāt visu gadu: vasaras laikā – laukā, ziemā- telpās. Tie ir viegli, neaizņem daudz vietas un der dažāda vecuma bērniem (no 3 līdz 10 gadiem). Šie stabilie un izturīgie košu krāsu braukāšanas līdzekļi palīdzēs jūsu bērnam apmierināt vajadzību kustēties.
Dažkārt mēs pat neaizdomājamies, cik mums apkārt ir daudz elektronikas un mehānikas atklājumi. Pieaugušie vairs nebrīnās, bet mazos tirda ziņkāre un vēlme uzzināt, kā rodas elektrība, kā darbojas vējdzirnavas, kāpēc lidmašīnas var lidot? Atbildes uz tamlīdzīgiem jautājumiem esat spiesti meklēt mehāniskās fizikas grāmatās un dažādos rakstos. Vai jūs jau sen esat beidzis/beigusi skolu? Kuru fizikas likumu jūs varētu pateikt pamostoties pašā nakts vidū? Diemžēl dažiem pat nolaižas rokas, kad bērns pēkšņi pajautā: „Kāpēc deg spuldzīte?”. Lai pieaugušā autoritāte bērna acīs nesasvārstītos, palīgā steidzas Gudra Galva ar elektroniskajiem un mehāniskajiem mācību līdzekļiem. Uzskates līdzekļi iepazīstinās zinātkāros ar lietām, kuras saistītas ar elektrību, saprotami un pārliecinoši palīdzēs izskaidrot to rašanos, kā arī paskaidros par elektrības strāvas pielietojumu un palīdzēs apgūt mehānisko rotaļlietu konstruēšanas iemaņas.

Komplekts „Ģenerators” (002091) sastāv no 85 detaļām: pumpja, ūdens un gaisa tvertnes, izmantotā ūdens tilpnes, ūdens sadalīšanas uzgaļa, cilindriem, ūdens-gaisa enerģijas tvertnes u.c. Liekot konstrukciju vadoties pēc instrukcijas, varēsiet izdibināt, kā ūdens kopā ar gaisu var tikt izmantoti ūdensdzirnavās, virzuļos un ģeneratoros, un, kā tas viss ražo elektrību, vai maina to no viena veida uz citu.

Minētā un citas Gudras Galvas piedāvātās preces, kuras veido izpratni par dažādām tehniskajām iespējām, tiešām palīdzēs pievērst zinātkāro bērnu uzmanību un enerģiju. Atliek tikai novēlēt iespaidīgus atklājumus!